YOUonLINE – transmisje i zarządzanie wideo

YOUonLINE jest prostym systemem, instalowalnym na Państwa serwerze, do bezpośredniej transmisji obrazu i głosu, który odbiera kamera i mikrofon podłączone do laptopa. Świetnie nadaje się do transmisji szkoleń stacjonarnych do zarejestrowanych uczestników, debat internetowych z wyborcami, prezentacji produktów i prezentacji firmy. YOUonLINE został opracowany w Instytucie Maszyn Matematycznych specjalnie dla potrzeb małych i średnich firm i organizacji.

Schemat systemu YOUonLINE

Role użytkowników

  • Słuchacz – zgłasza chęć uczestniczenia w zaplanowanej lub zarchiwizowanej transmisji (odpłatnie lub bezpłatnie, zależnie od polityki firmy), uczestniczy w transmisji po zaakceptowaniu zgłoszenia;
  • Administrator – zarządza zgłoszeniami słuchaczy, zarządza transmisjami i nagraniami, zarządza uprawnieniami użytkowników;
  • Prowadzący transmisję – szkoleniowiec, marketingowiec, polityk, inicjuje transmisję, wykonuje przed kamerą zadanie, kończy transmisję.

Potrzebny sprzęt

Prowadzący transmisję potrzebuje laptop, kamerę cyfrową na stojaku, podłączoną do laptopa, skierowaną na prowadzącego lub na obraz z rzutnika oraz mikrofon podłączony do laptopa. Minimalna przepustowość wychodzącego połączenia – 1 Mb. System jest napisany w Javie i wymaga na serwerze środowiska Javy, które w ramach ceny systemu instalujemy.

Wersja podstawowa YOUonLINE

Podstawowa wersja systemu YOUonLINE pozwala na rejestrację uczestników, transmisję, archiwizację  transmisji w postaci plików wideo, udostępnianie  transmisji z plików wideo.

Wersja rozszerzona YOUonLINE Pro

Wersja Pro daje możliwość interaktywności ze strony uczestników transmisji w postaci czatu oraz transmisji obrazu i głosu uczestnika. Prowadzący transmisję może przełączać pomiędzy ekranami uczestników, by zapoznać się z ich wypowiedziami.

Liczba uczestników

Cena za system jest jednorazowa i nie zależy od liczby uczestników transmisji.